ONLINE İŞLEM MERKEZİ

logo.png

Küresel tarım zorluklarının üstesinden gelmek için tarım bilimleri alanındaki en son araştırma sonuçların paylaşıldığı kongrede, en iyi tarım uygulamalarının yanı sıra dünyanın diğer bölgelerine ilişkin bilgi ve deneyimler paylaşıldı. 

Kongre'nin açılış konuşmasını Bursa- Osmangazi Belediye Başkanı  Mustafa Dündar yaptı. Dündar hem Bursa’nın tarım ürünlerinin tanıtımı, hem de üreticiye katkı sağlamak adına hayata geçirdikleri projeler hakkında bilgiler verdi.

Bursa’nın sanayi şehri olduğu kadar, aynı zamanda bir tarım şehri olduğunu belirten Dündar, “bu kongre ile tarımın korunması ve geliştirilmesi adına önemli kararlar alınır ve uygulanır" şeklinde konuştu.

Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğur Bilgili, Başkan Dündar'a, kongreye destek veren HasTavuk ve diğer  sponsor firmalara tek tek teşekkür etti.

Kongrenin 2.günün de Ege Üniversitesi ve Saraybosna Üniversitesinden profesörler HasTavuk’un Altın Buluş Ödülü alan en son teknoloji üretim tesislerini gezdiler.

Tarım Ekonomisi, Hayvan Bilimi, Biyosistem Mühendisliği, Gıda Bilimi ve Teknolojisi, Toprak Bilimi ve Bitki Beslenme, Tarım Makineleri, Tarımsal Yapılar ve Sulama, Tarımsal Biyoteknoloji gibi alanlarda görev yapan akademisyenler, gördükleri ve uzay üssüne benzettikleri tesise hayran kaldıklarını belirttiler. 

Kongrenin törenine HasTavuk genel müdürü Şahin Aydemir, denetleme kurulu üyeleri Ali Piler, Sümer Songur katılırken, tesis gezisine işletme grup müdürü Mehmet Sabit Yılmaz, kalite şefi Özgür Sana, dış ticaret sorumlusu Metin Güdük ve yönetici asistanı Reyhan Altıner katıldı.