ONLINE İŞLEM MERKEZİ

logo.png

Yarım asra yakındır her yıl yayınlanan raporların her biri, Türk sanayinin birer mihenk taşıdır. Bir araya getirildiklerinde, içeriği zengin bir kütüphane ve bir ekonomi tarihidir.

500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırması ile sanayinin gerçek röntgeni çekilmektedir. Bunun için baz alınan şirketler de doğaldır ki sanayi sektörü şirketleridir. Sıralamada temel kriter, üretimden satışlardır. Yani sonuçlar, kuruluşların kendi üretmiş olduğu ürünlerden yaptığı satışları kapsamaktadır.

Bunun yanı sıra çalışma kapsamında satış hasılatı, brüt katma değer, özkaynak, aktif toplamı, vergi öncesi dönem kâr ve zarar toplamı, ihracat ve ortalama çalışan sayısı büyüklükleri gibi, istatistiki değerleri eşsiz verilerle yapılmış analizlere de yer verilmektedir.

Ayrıca finansal oranlar, kaynak yapısı, karlılık oranları, ekonomik karlılık, varlık devir hızları, net katma değerinin faktör gelirleri (fonksiyonel) dağılımı, üretim faaliyeti dışı gelirler, istihdam ve brüt katma değer dağılımı ile işgücü verimliliği konularında da çeşitli değerlendirmeler yapılmaktadır.

Uzman akademisyenlerin yorumlarına da yer verilen çalışma, İSO Dergisi'nin özel sayısı olarak yayımlanmakta, CD ortamında ve İngilizce olarak da kamuoyuna sunulmaktadır.

Yurtiçi ve yurtdışında yoğun bir ilgi ile karşılanan Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu çalışması, Türk sanayinin gelişiminin görülmesine ve geleceğe yönelik yol haritasının belirlenmesine önemli katkılar sağlamaktadır.

ISO’ya göre en hızlı büyüyen şirket.. HasTavuk

ISO Listesine göre en hızlı büyüyen-çıkış yapan şirketler arasında HasTavuk ilk sıralarda... Şirketimiz, geçen yıl İSO İkinci 500 listesinde 88’inci sırada iken, bu yıl birinci listeye çıktı ve ISO listesine göre Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketi olarak gösterildi. 
                
Ayrıca Bursa Ticaret ve Sanayi Odasının Bursa il ve ilçeleri dâhil gerçekleştirdiği “250 Büyük Firma” anket çalışmasının sonucunda ise Bursa’nın en büyük sanayi kuruşlarından biri olarak HasTavuk 88.sıradan 29.sıraya yerleşti.

Hastavuk Genel Müdürü Şahin Aydemir, bu başarının altında doğru zamanda, doğru kararların alınması ve doğru ekiple uygulanması olduğunu belirtti. Beyaz et sektörüne girmelerinin etkisinin büyük olduğunu belirten Aydemir, “Bu, önceden planlanmış ve yapılması gereken bir ataktı. Uzun yıllara dayanan damızlıkçılık faaliyetimizde Türkiye’nin önde gelen işletmelerinden biriyiz. Buna ilave gerçekleştirdiğimiz yatırımla, işletmemizi daha entegre bir yapıya kavuşturduk ve beyaz et sektörüne girdik. Büyük adımı böyle attık. Burada atlanmaması gereken en önemli konu halkımızın kısa zamanda markamızı benimsemesi. MARKAMIZA DUYULAN GÜVEN İÇİN TÜM HALKIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ”dedi.