ONLINE İŞLEM MERKEZİ

logo.png

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş’ın açılış konuşmasıyla başlayan geceye, Ekonomi Bakanlığından birçok ismin yanı sıra Türkiye’nin seçkin iş adamları, ödül alacak firma temsilcileri, davetliler ve basın mensupları katıldı. Gecede, Doğan Tv Holding A.Ş. yönetim kurulu başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, TEB genel müdürü Ümit Leblebici, tarafından da konuşmalar yapıldı. 

1972 yılından beri Türk Tavukçuluk sektöründe faaliyet gösteren ve 2 yıldır tavuk eti üretimiyle nihai tüketicinin beğenisini kazanan HasTavuk firması, 2 dalda ödüle layık görüldü. 

22 Şubat 2016 Pazartesi akşamı İstanbul Ritz Carlton otelinde gerçekleştirilen törende Türkiye’nin en büyük 5 şirketi, ihracatını, istihdamını, cirosunu, kârını en çok arttıran şirketler (ilk 5 ) belirlendi. 

Cirosunu en çok arttıran Türkiye’nin 2.şirketi” ve “İstihdamını en çok yükselten Türkiye’nin 5.şirketi” olarak Türkiye Tavukçuluk sektörünün temsilcisi HasTavuk A.Ş. 2 kategoride ödül aldı. 

Cirosunu En Çok Arttıran 5 Şirket:

1.Aves Enerji Yağ ve Gıda

2.Has Tavuk Tarım Hayv. San.

3.Burkay Uğur Kauçuk Kimya

4.Mes Yağ ve Gıda

5.Özyılmaz Fındık 

İstihdamını En Çok Artıran 5 Şirket:

1.Menderes Tekstil

2.Kumtel Dayanıklı Tüketim Malz.

3.Arbel Bakliyat Hububat

4.Elba Basınçlı Döküm Sanayi

5.Has Tavuk Tarım Hayv.Sanayi

Türkiye’nin en büyük şirketleri arasında yerini alan HasTavuk’u, Yönetim Kurulu Üyesi Selin Sezer Güra temsil etti. Güra, düzenlenen gecede HasTavuk adına ödülleri teslim aldı.