ONLINE İŞLEM MERKEZİ

logo.png

Uludağ Rotary Kulübü tarafından 9'uncu kez organize edilen okullar arası kros yarışması çekişmeli anlara sahne oldu.

Bursa Botanik Park’ta düzenlenen yarışlarda 600 öğrenci, 6 kategoride yarıştı.

Yarışlarda büyük çekişme yaşanırken, dereceye girmek için çaba sarf eden öğrencilerden bazılarının, bitiş çizgisinde koşunun etkisiyle bağırarak stres atmaya çalışmaları, istedikleri dereceyi yapamayan çocukların gözyaşları, dikkatlerden kaçmadı.

Koşuların ardından dereceye giren öğrencilere kupaları takdim edilirken, ilk üçe girenlere ise çeşitli hediyeler verildi.

Organizasyonun sponsorluğunu üstlenen HasTavuk A.Ş. firması adına konuşan Halkla İlişkiler Müdürü Bircan Özkan, “Çocukların beyinsel ve zihinsel gelişimi için proteinin, doğru beslenmenin ve bunların yanında sporun önemi büyük. Bu konulara dikkat çekmek için bugün buradayız. Geleceğimizin mimarları olacak çocuklara HasTavuk olarak destek veriyoruz, bundan sonra da vermeye devam edeceğiz” dedi.

Yapılan kros yarışmasında dereceye giren öğrenciler, okulları temsil etmelerinden duydukları memnuniyeti dile getirirken, Bursa Uludağ Rotary Kulübü Başkanı Sinan Bubik, “Soğuk havaya rağmen öğrencilerin göstermiş olduğu ilgi ve performanstan çok memnun olduk. Dereceye giren öğrencilerimize burs destekleri sağlanacak olup, bu çocuklarımız umarım ilerleyen zamanlarda daha yüksek derecelere girmeyi hak ederler” dedi.