ONLINE İŞLEM MERKEZİ

logo.png

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası Müdürlüğüyle ortaklaşa gerçekleştirilen bu etkinlikler, ana ve ilköğretim grubu öğrencilerini kapsamakta.

Dünya müziğini, enstrümanları tanıma, klasik müziği sevdirme, toplumun kültür yapısını arttırmayı amaçladıklarını belirten Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası Müdürü Gökçe Özder, “bu konuda ailelerin, öğretmenlerin yönlendirmelerine, okullar ve HasTavuk gibi firmaların desteklerine ihtiyaç var” dedi.

HasTavuk halkla ilişkiler müdürü Bircan Özkan “bir çocuğun hayatında yarattığınız değişiklik, zincirleme etkiyle bütün nüfusa sirayet eder. Sporla, müzikle, sanatla ilgilenen çocuklar, özgüvenleri yüksek, kendileriyle ve çevreleriyle barışık bireyler olurlar. “Bu dünyada gerçek barışa ulaşmak istiyorsak, işe çocuklardan başlamalıyız diyerek bugün buraya müziğin bir parçası olmaya geldik. İlkini 17 Kasım 2015’te gerçekleştirdiğimiz etkinliğimiz 2015-2016 eğitim-öğretim yılı boyunca devam edecek. Ayda en az bir kez Bursa’mızın çeşitli bölgelerinde ki okullardan öğrencilerle bir araya geleceğiz” dedi.

Bircan Özkan “Bugün Şehit Piyade Er Kadir Çavuşoğlu İlköğretim Okulu ve Altınşehir Kolejinden toplamda 300 öğrenciyle burada buluştuk. Orkestradaki enstrümanları tek tek tanıma fırsatı bulduk.  Dünya müziğinden çeşitli eserler dinledik. Bireysel enstrümanlarla, orkestranın farkını görerek,  ekip ruhu içerisinde takım uyumunun önemini kavradık. İlk kez canlı orkestra gören, klasik müzik dinleyen  çocuklar oldu. Büyük bir deneyim kazandılar. HasTavuk olarak bunun bir parçası olmaktan büyük  mutluluk duyuyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Programın sonunda orkestra şefliğini denemek isteyen çocuklar,  renkli görüntüler sergiledi. Orkestra şefi Dağhan Doğu’ya çiçek takdiminin ardından, program çıkışında çocuklara HasTavuk logolu frezbyler dağıtıldı.