ONLINE İŞLEM MERKEZİ

logo.png

Köln’deki dünyaca ünlü Anuga fuarını düzenleyen firma tarafından ilk kez Türkiye’de gerçekleştirilen “ANUFOOD Eurasia” Avrasya, gıda endüstrisinin yeni uluslararası cazibe noktası amaçlı yapıldı.

Fuarın resmi açılışı 14 mayıs 2015 saat 10.00’da İstanbul Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hamit Aygül ve beraberinde ki yerli ve yabancı resmi heyet tarafından yapıldı. Açılış sonrası standları dolaşan resmi heyet, fuarın tek tavuk markası olan HasTavuk standını ziyaret etti.

Hastavuk faaliyetleriyle ilgili şirket genel müdürü Şahin Aydemir’den bilgiler alan resmi heyet, gıda üretiminde kalitesiyle, hijyene verdiği önemle, üretim teknolojisiyle kısa zamanda büyük başarılar yakalayan HasTavuk’u, yönetimini ve çalışanlarını tebrik ettiler.

Fuarın ilk kez yapılması münasebetiyle organizasyonel bazı sorunların da yaşandığını belirten Aydemir, en kısa zamanda giderilmesini ümit ettiğini belirtti.

29 ülkeden 212 firmanın stand kurarak yer aldığı fuar, 3 gün sürdü.

İlk uydu fuarı olan ANUFOOD Eurasia fuarı, Orta Doğu-Kuzey Afrika, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Balkan bölgesinin kalbinde bulunan İstanbul’da yapılması ile üreticilerin ürünlerini ve yeniliklerini sunma, tanıtma,  imkanı sundu. İhtisas fuarı konsepti gıda ve içeceklerden yemek ikram teknolojilerine, perakende teknolojilerinden mekan tasarımına kadar geniş bir yelpazede gıda endüstrisinin tüm alanlarını kapsadı.