ONLINE İŞLEM MERKEZİ

logo.png

Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi İstihdam ve Kariyer Çalışma Grubu tarafından bu sene ‘İnovasyon’ temasıyla organize edilen ‘4. İşini Şansa Bırakma Zirvesi’, 14.03.2015 Cumartesi günü gençlerin yoğun katılımıyla Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Hüdavendigar Salonu’nda gerçekleşti.  HasTavuk’un da yer aldığı Bursa’nın önemli firmaları tarafından açılan stantlara gençler yoğun ilgi gösterirken, iş ve staj için başvurularda bulundular. 

Katılımcılar, Tarım Gıda Hayvancılıktan, otomotive, tekstilden, perakende’ye kadar sektöründe lider firmaların İnsan Kaynakları Sorumlularıyla da tanışma imkanı yakaladılar. İş ve staj başvurularında bulunurken kariyer adımlarında merak etikleri soruları İnsan Kaynakları yetkilileriyle konuştular. Gün boyu süren etkinlikle Bursa Gençlik Meclisi 800 kişiyi ağırladı.

Başkalarından bir şey beklemeden, kendi meselesini çözmeyi hedefleyerek yola çıkmak isteyen gönüllü gençlerin düzenlediği zirvede
Hastavuk ailesi olarak biz İşini Şansa Bırakma Zirvesinde yerimizi aldık. Her sene olduğu gibi bu sene de Hastavuk standına ilgi yoğundu. Hastavuk ‘un her geçen gün büyüyen yapısı, staj programlarına verdiği önem öğrenciler tarafından yakın takip ediliyordu.

Lezzetli ikramlarıyla İşini Şansa Bırakma Zirvesi’nin sponsoru Hastavuk’tu. Katılımcılar Hastavuk’un ürünleri hakkında detaylı bilgi aldılar. Avrupa’da altın buluş ödülü alan Aeroscalder sistemi ile kuru kesim sistemi de öğrencilerin odak noktasındaydı. Öğrenci Toplulukları ve Bursa Gençlik Meclisi gençleri Susurluk’ta faaliyet gösteren Beyaz et Üretim Tesislerine Teknik Gezi taleplerinde bulundular.

HasTavuk İnsan Kaynakları departmanı zirvede yerini alırken Halkla İlişkiler departmanı da organizasyona destek verdi. İnsan Kaynakları departmanı yöneticileri Aykut Özhan ve Mustafa Koçuk’un yanında İK uzmanları Osman Aydın, Aydan Sucuoğlu ve Halkla ilişkilerden Çiğdem Genç katıldı.

Zirve’nin sonunda Bursa Kent Konseyi tarafından Hastavuk’a destek ve katkılarından dolayı Bursa Kent Konseyi Semih Pala tarafından Teşekkür Belgesi taktim edildi. Teşekkür Belgesi İnsan Kaynakları Uzmanı Aydan SUCUOĞLU tarafından teslim alındı.

Böylesine başarılı bir organizasyonda Hastavuk A.Ş ‘ni de aralarında görmekten Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi Gençlerine teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.