ONLINE İŞLEM MERKEZİ

logo.png

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) Bursa Şubesi Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı 21 Şubat 2015 Cumartesi günü BUSİAD Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıya KalDer Üyeleri, Bursa’daki çeşitli özel kurumların, kamu kuruluşlarının ve STK’ların temsilcileri katıldı.

Bu yıl 25.yılını kutlayan Kalder; toplantıya, saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Ardından yapılan törende bazı firmalara rozet takdim edildi.

HasTavuk firması genel müdürü Şahin Aydemir ve Kalite müdürü Levent Esmer rozetlerini, CHP İl Başkanı Zafer Yıldız ve AK Parti İl Başkan Yrd. Kemal Ermiş’ten aldı.

Törende konuşan HasTavuk Genel Müdürü Şahin Aydemir, “öncelikle geçtiğimiz yıl işletmemiz tesislerini gezip, üretim sürecimizi yerinde inceleyen Kalderİ, 1 yıl boyunca yaptığı başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Kaliteci, sistem adamıdır. İnsanın, işletmenin, kurumun hatta ülkenin verimliliği için çalışır. Bu yüzden bugün burada ve bu grubun içinde olmaktan ayrıca gurur duyuyorum.” dedi.

Toplantının genel sekreteri Aykan Kurkur, “Bursa bir sanayi şehridir.  Özellikle sayısız tekstil ve otomotiv firmalarını gezdik. Geçtiğimiz yıl ilk kez hiç bilmediğimiz bir sektör, tavukçuluk faaliyeti yapan HasTavuk’u inceledik. Gördüklerimiz karşısında şaşkınlığımız büyük, medyalarda yer alan haberlerin de bir o kadar asılsız olduğunu yaşayarak öğrendik”dedi.

Genel Kurula katılanlar arasında Nilüfer Belediyesi Başkanı Mustafa Bozbey, Baro Başkanı Ekrem Demiröz, CHP İl Başkanı Zafer Yıldız, AK Parti İl Başkan Yrd. Kemal Ermiş, BTSO ve KalDer Bursa Yönetim Kurulu Üyesi Fahrettin Gülener, BUSİAD Başkanı Günal Baylan, EMO Başkanı Remzi Çınar, Uludağ Üniversitesi Rektör Yrd. ve KalDer Bursa Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Müfit Parlak, KalDer Bursa Geçmiş Dönem Başkanları Sami Erol ve Emin Direkçi, KalDer Denetleme Kurulu Başkanı Ayhan Korgavuş, Bursa Teknik Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanı Bülent Altıntaş, Has Tavuk Genel Müdürü Şahin Aydemir, Minteks Yönetim Kurulu Başkan Yrd. İhsan İrman yer aldı.

Genel Kurulda Divana Prof. Dr. Abdurrahim Korukçu, Bülent Altıntaş, Aylin Dal teklif edildi ve oy birliği ile kabul edildi…