ONLINE İŞLEM MERKEZİ

logo.png

 

 

HASTAVUK’TAN HAS EĞLENCE

 

            Tavukçuluk sektörüne 1972 yılından bu yana hizmet veren Hastavuk A.Ş. ve çalışanları, hafta sonu Balıkesir, Susurluk-Karapürçek’te, Çınarlık Mesire alanında gerçekleşen şenlikte bir araya geldi.

 

Şenliğe yaklaşık 1.500 civarında katılım oldu. İş ve şehir yoğunluğunu çimenlerin üzerinde piknik yaparak ve özel olarak hazırlanan oyun bölümlerinde stres atarak geçiren Hastavuk A.Ş çalışanları ve aileleri güzel bir gün geçirdi. Geleneksel çuval yarışı ve koltuk kapmaca gibi yarışlar düzenlenirken, büyük-küçük dileyen karikatürlerini yaptırdı.  Bunların yanında Hint kınacısına, macuncu, pamukçu ve mısırcıya ilgi büyük oldu. Büyük ve küçüklere hazırlanan çeşitli oyun parkurlarında herkes doyasıya eğlendi. HasTavuk tarafından kurulan şenlik

alanında çevre köylerden gelen vatandaşlar el emeklerini satarak evlerine gelir sağladı.

 

Şöleninin iletişim ve çevreyle doğru şeyleri paylaşma doğrultusunda geleneksel hale getirileceğini söyleyen Hastavuk A.Ş. Genel Müdürü Şahin Aydemir,  “Piknikte hem çalışanlara hem yöre insanlarıyla HasTavuk’un misyonuyla bütünleştirdik. Çevre değerlerine önem verme doğrultusunda 15 bin ağaç diktik. Bölgeyle bütünleşerek daha güzel işler yapacağız. Tavukçuluk sektöründe damızlıkçı olarak Türkiye’nin yüzde 70’ine üretim yapıyoruz. HasTavuk bölgedeki et üretimiyle ilgili faaliyetlerine başlayalı bir yıl oldu. Susuz havayla tüyü yolan ve tamamen doğal olan bu işlem Türkiye’de tek, dünyada 2 firmada var. Kalite ve hijyen açısından gerçek helal kesim üretimi arayan Japonya ve Suudi Arabistan ülkeleri dahil 26 dünya ülkesine ihracat yapıyoruz” dedi.

 

Bölgede temmuz ayında faaliyete geçen yem fabrikasının da günde bin ton yem üretimi yaparak bölgedeki  çiftçinin buğday, mısır ve arpa mahsulünü değerlendiriyor” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Şenliğe, HasTavuk Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Yılmaz, yönetim kurulu üyesi Fidan Yılmaz da katılarak, çalışanlarla vakit geçirdi ve açılan stantlardan alışveriş yaptı.