ONLINE İŞLEM MERKEZİ

logo.png

Çocuk gelişimine civciv’li destek…

Birçok aile özellikle de anneler, çocuklarının hayvan beslemesine sıcak  bakmaz.

Oysa, hayvan besleyen çocukların empati kurabilme, sorumluluk üstlenme becerilerinin geliştiği bir gerçektir. Bu da sosyal gelişimlerine, yaşıtlarıyla olan ilişkilerine ve ileriki yaşamda sosyal çevreleriyle kuracakları ilişkilere olumlu yönde katkı sağlar.

Bu düşünceden yola çıkarak Hastavuk, ürünlerinin satıldığı marketlerde, civciv dağıtarak çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramını kutladı. Çocuklara hem hayvan sevgisini aşılayıp gelişimlerine katkı sağladı, hem de civciv yetiştirme ve bakımı hakkında bilgiler verdi. 

Civcivin yetiştirilmesinde ilk 48 saatin önemli olduğunu vurgulayan Hastavuk Halkla İlişkiler sorumlusu Bircan Özkan, civcivlerin sıcak ortamda, aç ve susuz kalmaması gerektiğini belirtti. Ebeveynlere ve çocuklara ilk 1 hafta -10 gün süreyle evlerinde ekmek kırıntıları, irmik, ince bulgur verebileceklerini, 10 günden sonra iri bulgur, buğday, mısır taneleri hatta yemek artıkları bile yedirebileceklerini ifade etti.

Özkan “hem çocuklar, hem aileler, kendi yetiştirdikleri civcivlerin gelişimini kendileri görecek, şehir efsanelerine en güzel cevabı yine onlar verecek” dedi.