ONLINE İŞLEM MERKEZİ

logo.png

“KOŞMAYA BAŞLASANIZ İYİ OLUR”

Uludağ Üniversitesi Genç Girişimciler Topluluğu tarafından organize edilen “Zirvede Girişimcilik” isimli panelde Hastavuk A.Ş öğrencilerle buluştu. Uludağ Üniversitesi Kampüsünde, Holiday Inn Otelinde gerçekleşen etkinlik 400’ e yakın öğrenciyi ağırladı.

Zirvede, Sosyal Girişimci gençlerin girişimciliğe dair soruları cevaplandı. 1. Aşamada olan interaktif oturumda İsmail Hakkı Kavurmacı moderatörlüğünde, Hastavuk A.Ş Şahin AYDEMİR, Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih PALA ve Ağaoğlu Grup Genel Müdürü Yalçın AĞAOĞLU gençlerle buluştu. Başarı hikayeleri ve soru -cevaplarla geçen interaktif oturuma gençlerden ilgi yoğundu. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim BURKAY’ın da katıldığı zirvede, girişimciliğin, sadece kendi şirketini kurmaktan ibaret olmadığı iyi yöneticilerin başarılı yatırımlara öncü olması da en güzel girişimcilik örneklerinden olduğu vurgulandı. Öğrencilerin girişimcilik ve özel sektöre dair sorularını cevaplayan Şahin AYDEMİR sözlerine bir afrika atasözüyle devam etti “  Afrika’da her sabah bir ceylan uyanır en hızlı aslandan daha hızlı koşması gerektiğini bilir yoksa, ölecektir. Afrika’da her sabah bir aslan uyanır en yavaş ceylandan daha hızlı koşması gerektiğini bilir yoksa aç kalacaktır. Aslan yada ceylan olmanıza gerek yok, güneş doğduğunda koşmaya başlasanız iyi olur” diyerek sözlerini bitirdi.

Girişimcilik zirvesinin 2.aşamasında masa çalışmaları gerçekleşti. Farklı sektörlerde, alanında uzman çalışanlar, birebir gençlerle görüşerek bilgi-tecrübelerini paylaştı ve gençlerin sorularını cevapladı.