ONLINE İŞLEM MERKEZİ

logo.png

GANA HEYETİNE SICAK KARŞILAMA

TIKA (Türkiye İş Koordinasyonu Ajansı), OMEG (Ostim Mesleki Eğitim ve Girişimci Yetiştirme Derneği), Yurtdışı Türkler Başkanlığı ortak girişimleriyle Gana'dan bir grup İşadamı heyeti Türkiye'ye geldi.

GANA heyetinde; genel ticaret, döküm, otomotiv, gıda ve tavukçuluk alanlarinda faaliyet gösteren firmaların yetkilileri yer aldı.

Heyetin ilk durağı İstanbul olup, bir hafta boyunca Istanbul’da  çeşitli sanayi ve işletmeleri incelediler. Bursa Büyükşehir belediyesi’nin önderliğinde Bursa’ya getirilen grup ilk gün (17 Şubat 2014) Tavukçuluk sektöründe en yeni ve en modern tesislere sahip Hastavuk Kesimhanesini ziyaret etti.

Grubu, Kesimhane Müdürü Cahit Düzdemir, karşıladı. Toplantı salonunda açılış konuşmasını yapan  Düzdemir, “Gana’lı dostlarımızı ülkemizde, şehrimizde ve tesislerimizde görmekten büyük mutluluk duyduk. Gana, Afrika’nın Batı Avrupa’ya açılan önemli bir kapısı. Bu görüşmelerin ülkeler arası dostluğumuzu ve ticari bağlantılarımızı arttıracağına inanıyoruz” dedi.

Konuşmanın ardından şirket tanıtım filmi izletilerek, kesimhane üretim süreci ve teknolojisi hakkında sunum yapıldı.  Toplantıda şirket yöneticileri Cahit Düzdemir, Duygu Ergün, Levent Esmer, Mehmet Bildibay ve Bircan Özkan hazır bulundu. Gerek Türkiye kanatlı sektörüyle ilgili gerekse Hastavuk’la ilgili merak edilen konulara, sorulara cevaplar verildi.

%64’ü Hıristiyan, %16’sı Müslüman, %20’si diğer dinlere mensup Gana halkının, hangi dinden olursa olsun elle helal kesim konusunda oldukça hassas oldukları görüldü.

Tesis üretim alanında yapılan küçük bir gezinti sonrası, şirket anı defteri, ziyaretçiler tarafından dolduruldu. Sıcak karşılama, misafirperverlik, kullanılan teknolojiye yönelik övgüler ve hayranlık ifadeleri anı defterinin satırları arasında yer aldı.

Ziyaret sırasında grubun Bursa ayağından sorumlu Osman Çamlıtepe, Salih Arıkan’da yer aldı.

2 gün daha Bursa’da kalacak grubun ziyaret programında otomotiv sektörü ve süt endüstrisiyle ilgili 2 firma daha olduğunu belirten grup sözcüsü Yacine Maaddyat, günün anısına dağıtılan hediye paketleri için grup adına teşekkür etti. Toplu fotoğraf çekimlerinin ardından grup uğurlandı.