ONLINE İŞLEM MERKEZİ

logo.png

2013 2014 eğitim ve öğretim yılının ilk dönemini bitirdik. Sınavlar-ödevler-dersler derken çocuklarımız, geçtiğimiz hafta Sivrihisar Endüstri Meslek Lisesinde düzenlenen organizasyonla bir dönemin yorgunluğunu üzerinden attı.

Hastavuk’ta bir gelenek haline gelen Sivrihisarlı çocukların sömestr etkinliği bu sene de büyük ilgiyle gerçekleşti. 400 kişinin katılımıyla gerçekleşen etkinlik, Sivrihisar Bölge Müdürü Ekrem Yücesan’ın açılış konuşmasıyla başladı. Yücesan; Hastavuk olarak her yıl içeriği biraz daha genişletildiğinden, böyle etkinliklerin sadece Hastavuk çocuklarına değil tüm Sivrihisar çocuklarına yönelik düzenlendiğinden bahsetti. Yücesan bol bol yumurta ve tavuk yemenin çocuklar için en önemine dikkat çekerek sözlerini bitirdi.

Sivrihisar idari işler sorumlusu Emine Kırcalı, Bursa merkezden İnsan Kaynakları Uzm. Aydan Sucuoğlu organizasyonda hazır bulundu. Çocukların kahkahalarla izlediği oyunun ardından kek, meyve suyu ikram edildi.

Sömestr eğlencesi palyaçoların çocukların yüzlerini boyamasıyla başladı. Salona alınan çocuklar ilk önce ekranlardan tanıdığımız, uzun yıllar Gerçek Kesit dizisiyle bilinen
Cahit Kaşıkçılar’ın Showunu izledi. Ardından Karagöz ve Hacivat gölge oyunu  ve son olarak Sihirbaz gösterisi ile eğlence devam etti. 3 saat süren etkinlikte, her sene olduğu gibi yine sihirbaz gösterisi en çok ilgiyle karşılanan gösteri oldu. Çocuklar oyunlara ve gösterilere dahil edildi. Kısa yarışmalar düzenlendi.

Hastavuk birlik, beraberlik ve sosyal sorumluluk bilinciyle, bir sömestr etkinliğini daha böylece geride bıraktı.