ONLINE İŞLEM MERKEZİ

logo.png

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), Bursa PERDER, Retail Türkiye işbirliğiyle, Bursa Ticaret ve Sanayi Odasının, Bursa’nın köklü firmalarının ve HASTAVUK A.Ş.’nin de sponsor olduğu “Perakende Zirvesi”nde perakende sektöründeki gelişmeler ile ekonomiye yansıması bir kez daha gözler önüne serildi.

 Zirveden önce organizasyona katılan birçok perakende firmalarının yetkilileri Hastavuk A.Ş.’nin Susurluk-Karapürçek’te bulunan kesimhanesini ziyaret etti.

 Hastavuk Kesimhanesine gelen perakendecileri şirket genel müdürü Şahin Aydemir ve Satış-Pazarlama Müdürü Orkun Şenyurt karşıladı.

 

Şirket tanıtım filminin izlenmesi, üretim yapısı ve çalışma sistemiyle ilgili kısa bir sunum sonrası, hep birlikte kesimhane tesisi gezildi. Yenilen öğle yemeğinin ardından zirvenin yapılacqğı otele dönüldü.

 Zirvede, Türkiye ekonomisinin perakendeye yansımalarının ve‘Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun Taslağı’nın tartışıldığı konferansta sektör profesyonelleri önemli konulara değindi.

 Program PERDER başkanı Haşim Kılıç’ın konuşmasıyla başladı. Sırasıyla Türkiye Perakendeciler Federasyon Bşk Selamet Aygün, Bursa Ticaret Borsası Bşk. Özer Matlı, BTSO Bşk.İbrahim Burkay, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ziya Altunyaldız başta olmak üzere zirvede başarı hikayeleri, çeşitli firmaların konuşmaları yer aldı.

 Beklenilenin çok  üzerinde ilgi gören perakende zirvesinde başta Hastavuk olmak üzere birçok firma stand kurdu. Standlarda firma, ürün tanıtımları ve tadımlar gerçekleştirildi.

 Zirve sonrası açıklama yapan Hastavuk Genel müdürü Şahin Aydemir şunları söyledi.

 “İnsanlığın devamı için tüketim malzemelerinin, özellikle en önemli protein olan tavuk etinin ne derece önemli olduğunu, ebeveynlerin bu konudaki hassasiyetini biliyoruz.

Bu işi anneden babadan kalma duygusal mirasla 1972 yılından beri büyük bir sevgiyle ve hassasiyetle yapıyoruz”dedi.

Aydemir “Hastavuk, Dünya’da Altın Buluş ödülü alan Aero Scalder sistemini Türkiye’ye ilk kez getirmeyi başarmakla beraber ürünlerini su ile temas etmeden üretiyor. Bu sistemde ürünler zenginleştirilmiş hava akımı kullanılarak yumuşatılıyor ve böylece ürünlerin çevreye duyarlı bir üretimle, hijyenik koşullarda, önceki kuşakların iyi bildiği lezzette, görüntüde ve o mis gibi kokusunda elde edilmesi sağlanıyor.

Hastavuk ürünlerini alan herkesin içi rahat olsun;

Sağlığınız, bizim hassasiyetimiz. Sağlıklı nesiller için bugüne ve geleceğe yatırım yapıyoruz”diyerek sözlerini tamamladı.

 Zirve programı çerçevesinde son gün otobüslerle uludağa çıkıldı. Türkiye’nin her bir tarafından gelen perakende sektörünün öncü firmaları doyasıya eğlenceli vakit geçirdi