ONLINE İŞLEM MERKEZİ

logo.png

İş arayanların ve işverenlerin buluştuğu  ‘Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması’nın (BİİB’13) bu sene ikincisi düzenledi. Türkiye’de kendi alanında tek olan bu zirve 3 gün boyunca iş arayanlar ve işverenleri buluşturduğu gibi hemen hemen her sektörden yüzlerce İnsan Kaynakları Uzmanlarını da bir araya getirdi.

BİİB’13  Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi (BKK), Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) işbirliğiyle, Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Fuar Alanında gerçekleşti. 3 gün boyunca süren zirveye 170 firma ve kurum katılım sağladı.

Fuar devam ederken paralel oturumlarla ünlü isimlerin konuşmacı olarak katılacağı paneller ve alanında uzman İnsan Kaynakları Yöneticileri tarafından çok sayıda seminer düzenlendi. Buluşmada, ‘sektörel bilgiler’ , 'iş arama ve mülakat teknikleri', 'iş güvenliği' gibi farklı konularda düzenlenen seminerlere katılımcılar tarafından ilgi büyüktü.

Hastavuk A.Ş olarak böylesine başarılı bir platformda 2. kez yer aldık. Buluşmaya, İnsan Kaynakları ve Halka İlişkiler Departmanından görevli personellerimizle 3 gün boyunca katılım sağladık. Hastavuk A.Ş’nin, 2013 yılındaki yeni yatırımıyla ortaya çıkan ciddi istihdam süreci, yüzlerce iş başvuru talebi ve yoğun ilgiyle karşılandı.

Kapanış Kokteyli sırasında Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih PALA, böyle zirvelerin, bir çok kişinin iş bulmasına yardımcı olduğunu belirtti. Bu konuda örnek olarak  şirketimiz İ.K. personeli Aydan Sucuoğlu’nu göstererek, kürsüye davet etti ve Hastavuk firmasına giriş hikayesini anlatmasını istedi.  

Sucuoğlu “Bir yıl önce bu fuarın ilkinde Kent konseyinde gönüllü görev yaparken Hastavuk A.Ş standına uğrayıp, iş başvurusu yaptım. Yeni mezun biri olarak herkes gibi tecrübesiz ve iş kaygısı yaşayan biriydim. Üstelik torpil olmadan bir işe yerleşilemeyeceğimi düşünürdüm. Ancak bu düşüncemin doğru olmadığını Hastavuk’a giriş sürecinde yaşayarak gördüm. Bu fuar sayesinde bugün Hastavuk ailesinin bir ferdiyim”dedi. Hastavuk A.Ş.’nin yönetim, personel yapısı, eğitim, staj ve kariyer planlamalarıyla ilgili kısaca bilgi verdi. Böylesine önemli bir zirvenin gerçekleşmesinde emeği geçenlere, kendisini Hastavuk ailesine kabul eden yönetimine teşekkürle sözlerini bitirdi.

Konuşmaların ardından BKK Başkanı Semih Pala, İŞKUR İl Müdürü Kasım Tilki, BKK Başkan Yardımcısı Lütfi Taşcı, BKK Genel Sekreter Yardımcısı Cüneyt Acar ve İŞKUR müdür yardımcıları tarafından katılımcı firmaların temsilcilerine organizasyonun anısına plaket takdim edildi. Hastavuk adına İnsan Kaynakları Uzman Mustafa Koçuk plaketi aldı.