ONLINE İŞLEM MERKEZİ

logo.png

Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi ve öğrencilerinin düzenlediği Veteriner Hekimliğe Sektörel Bakış Programı, Türkiye’de ilk kez Bursa’da gerçekleştirildi.Bu organizasyon için Türkiye’nin dört bir yanından sektör temsilcileri, veteriner hekimler ve veteriner hekim adayları bir araya geldi.

‘’Veteriner Hekimliğe Sektörel Bakış’’ programının amacı; * Veteriner hekimler ile veteriner hekim adayları arasında iletişimi ve dayanışmayı artırmak,
* Düzenlenen konferans, teknik gezi ve workshoplarla katılımcıların sektörel ve pratik açıdan bilgilenmelerini sağlamak,
* İş dünyasının ileride bünyesinde çalışabilecek veteriner hekimleri tanımaları, beklentilerini sunmaları ve ortak çalışmalar yürütmelerini sağlamaktı.
* Hayvancılık sektörleriyle yakın ilişkiler kurmak, iş ve staj imkanı oluşturmak,
* Veteriner hekim adaylarının meslek dallarını analiz edip mezuniyet sonrası doğru tercih yapmalarını sağlamak * Katılımcıların Bursa’yı Bursa sanayisini özellikle hayvancılık sektöründe yer alan firmaları tanımalarını sağlamaktı.

Program, Uludağ Üniversitesi, Veteriner Fakültesi öğrencilerinin büyük katkılarıyla amaçlarına ulaştı.
Organizasyon çerçevesinde çeşitli paneller düzenlendi. Bunlardan biri de kanatlı sektörüyle ilgili gerçekleştirilen panel oldu. Panel Başkanlığı Ankara Vet.Tav.Der.Bşk. Prof.Dr. Ahmet Ergün tarafından yapıldı. Panelde ayrıca Yum-Bir Bşk. Derya Pala, CP Genel Müdürü Esat Tellioğlu ve Hastavuk A.Ş. Genel Müdürü Şahin Aydemir, sektörü ilgilendiren konularda sunumlar gerçekleştirdi. Panelin sonunda öğrencilerin sorularına cevaplar verildi. Öğrencilerden birinin “canlıyla uğraştıkları için, gece-gündüz-tatil kavramı olmayan veteriner hekimler, piyasada maddi ve manevi hak ettiklerini bulabiliyorlar mı? sorusuna öğrencilerden yoğun alkış geldi. Cevap Hastavuk A.Ş. genel müdürü Şahin Aydemir tarafından verildi. Aydemir “ her meslek hak ettiği saygınlıktadır. Mesleği icra eden kişiler saygın veya saygınlıktan uzak olabilir. Olayın maddi yönüne bakarsak, bugün dünyanın neresine giderseniz gidin, okulunu yeni bitirmiş bir öğrencinin kazanacağı para ülkelere göre farklılık gösterse de en asgari tutardır. Kişinin performansı, bilgisi, edindiği tecrübe, firmasına, sektörüne kattığı değer zamanla kişinin maddi açıdan kazancını etkiler. Sonuç olarak kişinin kendisi hak ettiği yeri belirler.”dedi.