ONLINE İŞLEM MERKEZİ

logo.png

Lohmann Firması uzmanları Ronaldus Eek, Dr.Matthias Voss ve Dr.Robert Pottgueter'in katılımlarıyla Antalya'da üreticilere yönelik panel gerçekleştirildi.

Dünyada hem kaliteli, hem de atıl olan tavuk gübresinden biogazla elektrik üretimi konusunda Lohmann firması orta doğu sorumlusu Ronaldus Eek tarafından sunum yapıldı. 550nin üzerinde katılımcının bulunduğu panele üreticiler yoğun ilgi gösterdi. 1 milyon kapasiteli tavuk kümesinden elde edilecek biogaz ve elektrik enerjisiyle 5000 nüfuslu bir kasabanın elektrik ve ısınma ihtiyacının karşılanabileceği belirtildi. Bunların yanında gıda üretimi için gerekli kaliteli gübre elde edildiği, bu tür tesislerin dünyada kurulmaya başlandığı bilgisi aktarıldı.

Dr.Matthias Voss ve Dr.Robert Pottgueter tarafından Biogüvenliğin önemi,hastalıklardan korunma şekilleri ve yöntemleri, işletmecilerin ve üreticilerin son derece işine yarayabilecek check listler, maliyetler konusunda faydalanabilecekleri ipuçları verildi. Dünyada besleme konusunda son gelişmeler, daha az maliyetle daha kaliteli üretim konusunda teknik bilgilendirmeler yapıldı.