ONLINE İŞLEM MERKEZİ

logo.png

"Global Ekonomide Türk Yumurtacı Sektörünün Yeri? konulu HASTAVUK& LOHMANN seminer ve panelimizi 15.04.2010 - 18.04.2010 tarihleri arasında ANTALYA - BAIA Otelinde gerçekleştirdik.

İki yılda bir düzenlediğimiz ve bu yıl 3.sünü tertip ettiğimiz organizasyonda, her geçen gün gelişen sektörün, artan ihracat pazarının durumu, geleceği, sektörün sorunları, çözüm yolları, ülkemizden ve dünyadan uzman kişilerin bilgi ve tecrübelerini aktarımlarıyla enine boyuna tartışıldı.

Bu organizasyonda amacımız; sektörün ihtiyacı olan güncel bilgileri üreticilerimizle paylaşmak, en iyi hizmeti sunmak, sektörün yoğun trafiği içerisinde misafirlerimizin biraz mutlu olmasını sağlamaktı.

Katılımcılarımızın ayrılırken mutlulukla ve bizleri kutlayarak veda etmeleri, sektörün ihtiyacı olan konuları, değerli isimleri bir platformda bir araya getirmemiz,550'nin üzerinde katılımcının iştirak etmesi, yoğun ilgi başarılı bir organizasyona imzamızı attığımızın göstergesi oldu.

15 Nisan 2010 Perşembe günü otele girişle başlayan organizasyon 18 Nisan 2010 Pazar günü çıkışla tamamlandı.

16 Nisan 2010 Seminerlerimiz Dünya Bilimsel Tavukçuluk Derneği Eski Dönem başkanı Prof.Dr.Rüveyda Akbay'ın başkanlığıyla gerçekleşti.

Seminerin 1.bölümünde Lohmann Tierzucht firmasından Ortadoğu Satış Müdürü Ronaldus EEK'in "AB ülkelerinde gübre için alınan önlemler ve yapılabilecekler? konusundaki sunumuyla başladı.

Daha sonra yine Lohmann firmasından Dr.Matthias Voss'un" "Biogüvenlik ve hastalıklardan korunma" konulu sunumuyla devam etti.

Aynı gün seminerin 2.bölümünde Lohmann firmasından Dr.Robert Pottgueter'in "Besleme, Yarka büyütme döneminde beslemenin önemi, Yuurta kabuk kalitesi için beslemede yapılabilecekler" konuları aktarıldı.

Seminerin son konusu Hastavuk A.Ş. Yönetim kurulu üyesi Müjdar Sezer'in "Kümes mangmentı, fayda, maliyet analizi" konusuyla gerçekleşti.

17 Nisan 2010 cumartesi saat 10.00 - 13.00 arasında gerçekleşen panelin başkanlığı Yumurta üreticileri merkez birliği başkanı Derya Pala tarafından yapıldı. Panelde sırasıyla;

Tarım Köyişleri Bakanlığı Koruma Kontrol Genel Müdür.Yrd. Durali Koçak tarafından "Kanatlı sektöründe denetim, kontrol ve uygulamalar",

İstanbul Memorial Hastanesi Kalp Damar Cerrahi Bölüm Başkanı olan bir sözüyle sektörün önünü açan Prof.Dr.Bingür Sönmez oldu. Sayın Sönmez, keyifli sunumuyla "Yumurta Tüketimi Bilincinde Eksikler ve yanlış bilinenler" konulu sunumunu gerçekleştirdi.

Yum-Bir genel sekreteri Dr.Hüseyin Sungur tarafından "Türkiye'de ki yumurta sektöründe mevcut durum, Hastavuk A.Ş. Genel Müdürü Şahin Aydemir tarafından " Türkiye?nin hedef yumurta pazarı ve stratejiler konusunu ele aldı. Panelin son sunumu Hastavuk mali işler müdürü Aydın Bayraktar tarafından ?Kanatlı sektöründe finans sorunu, teşvikler, maliyet minimizasyonu ve fırsatlar? konusunda gerçekleşti.

2 gün boyunca bilgi-birikim ve tecrübelerini paylaşmaktan kaçınmayan değerli hocalara, sektörün birbirinden değerli isimlerine 17 Nisan 2010 cumartesi akşamı düzenlenen törenle plaketleri taktim edildi. Şirket kurucuları Sedat Sırrı Sezer ve İsmail Hakkı Yılmaz'ın, Lohmann Genel Müdürü Dr.Hans Friedrich FINK'le birlikte şirket pastasının kesilmesi ardından gala yemeği gerçekleştirildi.

TRT sanatçılarından Utku Güdünün, Yüksel Çalın'ın, oryantal İpek'in muhteşem sahneleri, Fethiye Halk oyunları grubunun eşsiz dansları, yürekleri ağızlara getiren showları tüm katılımcıların keyifli saatler geçirmesini sağladı.

Tüm katılımcılarımıza böyle güzel bir organizasyonda bizlerle birlikte oldukları, yoğun ilgi ve alakaları için teşekkür ederiz.